друкувати


Щодо кредиту в Світовому банку КП "Коломияводоканал"

Коломия ВЕБ Портал | Новини та події | 2009-09-22 01:17:25
Коломия — одне з тридцяти міст, які звернулися з пропозиціями щодо участі у відкритому компоненті у рамках співпраці Міністерства з питань житлово-комунального господарства України, Світового банку та Шведського агентства міжнародного розвитку з комунальними підприємствами з водопостачання та водовідведення з питань підвищення рівня їх енергоефективності.

Сам проект виник невипадково, адже Україна, завдяки гідроенергетиці, отримує 6% електроенергії, а споживає на водопостачання та водовідведення — 4%.

На прохання уряду України Світовий банк і Шведське агентство міжнародного розвитку сфокусували свою увагу на системах водопостачання і водовідведення в регіонах. Застарілі помпи для водопостачання та водовідведення неекономно витрачають електроенергію, через що підвищуються операційні витрати.

Таким чином, питання енергоефективності стало одним з першочергових у будь-яких перебудовах систем з водопостачання та водовідведення в Україні. Тому Світовий банк і Шведське агентство міжнародного розвитку разом з урядом України надають допомогу Міністерству з питань житлово-комунального господарства у забезпеченні підвищення енергоефективності у цьому секторі, що фактично стало одним з головних пріоритетів в Україні.

Реабілітація систем водопостачання та водовідведення на основі повернення витрат виробництва за рахунок тарифів, що є найбільш оптимальним рішенням, наштовхується на великі труднощі. Те, що з часів радянської влади вода розглядалася як безкоштовний товар, сьогодні спричиняє труднощі зі збором оплати за спожиту воду й охороною водних ресурсів. У той же час, заходи з реабілітації передбачають відновлення обладнання, заміну розподільчої системи води та збору використаної води. Подібні інвестиції були здійснені Світовим банком у Львові. За результатом впровадження проекту споживання електроенергії було знижено на 30%.

З понад 30-ти міст, які звернулись з пропозиціями щодо участі у відкритому компоненті проекту, 22 міста подали бізнес-плани на загальну суму 113,55 млн дол. США. З них 17 одержали позитивний висновок експерта з оцінки бізнес-планів на загальну суму 92,33 млн дол. США.

Документи 15 міст були передані до Мінфіну для одержання висновку. Сім міст одержали позитивні висновки Мінфіну, шість з яких з бюджетом 46,22 млн дол. США затверджені на експертній робочій групі та передані на погодження до Світового банку. Це — Одеса, Чернігів, Черкаси, Калуш, Коломия та Краснодон.

Автор: Володимир МОРАВСЬКИЙ, начальник КП "Коломияводоканал"
Вільний голос для Коломия ВЕБ Порталу
Обговорити на форумі