друкувати


Азаров: Українська економіка досягла дна

Коломия ВЕБ Портал | Новини та події | 2009-08-19 02:33:43
Міністр фінансів тіньового уряду вважає, що Кабмін міг би пом’якшити падіння економіки і передрік подальше зменшення доходів населення. Микола Азаров порівняв сьогоднішній стан економіки зі станом 1995 року.

Економіка України на сьогодні досягла дна і зараз знаходиться на цій межі. Про це заявив екс-віце-прем`єр-міністр України, міністр фінансів тіньового уряду Микола Азаров.

"Можна було соломку підстелити, щоб падіння було менш збитковим. Але соломки не підстелили. І тому впали важко, і з неприємними наслідками", - зазначив Азаров, коментуючи дії Кабінету міністрів зі здійснення антикризових заходів.

За його словами, падіння економіки цього року можна порівняти з 1994-1995 рр., коли Україна внаслідок повного економічного колапсу мала річний спад близько 20%. "Зараз головне, щоб ми не впали ще нижче. Вихід з кризи буде дуже тяжким", - сказав Азаров.

Крім того, він повідомив, що за період кризи в Україні внутрішній роздрібний товарооборот упав на 27%. "Це говорить про те, що купівельна спроможність людей впала приблизно на 20%. Менше стали купувати товарів, а отже, реальні доходи населення і далі зменшуються", - резюмував Азаров.

В Україні спад промислового виробництва в липні 2009 року склав 26,7%, порівняно з липнем 2008 року, в січні-липні 2009 року – 30,4%, порівняно з аналогічним періодом 2008 року. Порівняно з червнем 2009 року, в липні зафіксовано зростання промвиробництва на 4,9%.

Прем`єр-міністр Юлія Тимошенко після аналізу статистики щодо промвиробництва висловила переконання, що економіка країни демонструє поступове оздоровлення, і уряду вдасться подолати кризу самостійно, без допомоги інших гілок влади.

Вона також висловила сподівання, що до кінця року вдасться відновити колишні обсяги виробництва в металургії, оскільки, за словами прем`єра, "за всіма напрямками металургійної промисловості йде впевнене і досить динамічне зростання" - у липні, порівняно з червнем зростання виробництва чавуну склало 17,3%, сталі – 20,4%, прокату чорних металів – 23,2%, повідомляє ТСН.

Обговорити на форумі