друкувати


Квитки на поїзд - не виходячи з дому

Коломия ВЕБ Портал | Новини та події | 2009-04-06 02:35:11
З кінця березня в Україні можна забронювати квитки на поїзд через Інтернет. За словами керівництва "Укрзалізниці", за 5 днів цією послугою вже скористалися 15 тисяч осіб. Чому чиновники вирішили запровадити продаж квитків через "всесвітню павутину", і чи задоволені пасажири новим сервісом?

Інтернет-квитки

Кожен, хто бажає придбати квиток на поїзд, має зайти на Інтернет-сторінку Укрзалізниці і оплатити його вартість за допомогою платіжної картки. Після цього пасажир одержує персональний код, вирушає до каси, а вже там йому видають квиток. Як зазначає Володимир Бадагов, заступник міністра транспорту, нова система нанесе удар по квиткових спекулянтах. "В будь-якій точці країни можна замовити квиток на будь-який вид транспорту. А викупити його можна також в найближчій точці, де Вам найзручніше: і на пошті, і в касі".

Забронювати через Інтернет можна лише квиток за повною вартістю, зазначають чиновники Мінтрансу. Пільгові квитки пасажири мають купувати звичним способом - у залізничних касах.

Як запевняє Михайло Костюк, генеральний директор "Укрзалізниці", від неприємних несподіванок пасажир застрахований. "Якщо людина вклалася в усі терміни, прописані правилами, то ніяких проблем бути не може. Ми збираємося ввести нову систему формування поїздів, яка полягає у коригуванні кількості посадочних місць через об’єм заявок на придбання квитків через Інтернет".

Транспортники Львівської області тепер можуть заздалегідь знати, скільки до міста приїде туристів. І оскільки очікують напливу гостей на Великодні свята, то віртуальний продаж квитків лише вітають.

Наскільки активно львів'яни користуються новою послугою і як її оцінюють, дізнавалась місцева кореспондентка Радіо Свобода Галина Терещук. "У залізничних касах, що у центрі міста, зранку черг не було. Біля кожного з віконечок по одній-дві особи. Опитані люди знали про нову послугу залізниці, але все ж купували квитки не через Інтернет.

- Це зручно, але я поки що не довіряю, мешкаю у центрі міста, мені вигідно прийти.

- Це дуже непогано, може, ще у нас не так добре налагоджено, але це економія часу.

- Я проходила біля кас і одразу купила квитки. Але про Інтернет знаю, це зручно.

- Я видрукував ваучер. Це добре для тих, хто часто їздить. Я не так часто користуюсь послугами залізниці.

- Ця нова послуга має бути зручною, бо економить час, знаєш, що гарантовано маєш місце. За кордоном видають ваучер, ти вже все оплатив і отримуєш місце перед відправкою літака чи потяга.

Старший касир Надія Петросьова розповіла, що вчора одна жінка придбала квиток новим способом. "Була одна жінка. Тільки одна людина поки що. Працюємо, замовляйте, купуйте, черг нема. Потім ми робитимемо звіт". Львів за кількістю користувачів Інтернетом серед українських міст посідає шосте місце. Ймовірно, що найчастіше через Інтернет замовлятимуть квитки не окремі пасажири, а державні установи, приватні фірми".

За покупками в Інтернет

Наразі в Україні стрімко розвиваються новітні інформаційні технології, зокрема, люди все частіше розраховуються за товари і послуги платіжними картками, зазначає Юлія Кащенко, директор по зв'язках з громадськістю однієї з українських консалтингових компаній. Не так давно такі послуги для більшості українців були просто недоступними.

У Чехії ж залізничними квитками через Інтернет торгують уже 2 роки поспіль. По-перше, це зручно, розповідає празька кореспондентка Радіо Свобода Оксана Пеленська, бо можна планувати свої подорожі заздалегідь. По-друге, раціональні чехи люблять економити, а Інтернет-купівля квитка на поїзд обходиться на 3% дешевше, ніж такий же квиток у касі. Завдяки продажу квитків через "світову павутину" в країні стрімко почав розвиватися Інтернет. "У Чехії існує дуже складна система знижок на залізничні квитки. Одним із пунктів у списку знижок є саме купівля квитків на подорожі по території країни через Інтернет. Знижка поширюється на поїздки до країн-сусідів, на інші ж міжнародні рейси – ні", - розповіла кореспондентка.

За перше півріччя минулого року, за даними Держкомзв’язку, в Україні зареєстрували 10 мільйонів користувачів Інтернетом. Тобто майже кожен п’ятий українець регулярно користується всесвітньою павутиною, а кожен другий оплачує через Інтернет товари чи послуги, повідомляє Радіо Свобода.

Обговорити на форумі