друкувати


Новий порядок ввезення та реалізації мобільних телефонів

Коломия ВЕБ Портал | Новини та події | 2009-03-26 03:49:41
Національна комісія з питань регулювання зв'язку (НКРЗ) ввела новий порядок ввезення та реалізації мобільних телефонів. В Україні створений єдиний реєстр легально ввезених телефонів, а операторів мобільного зв'язку зобов'яжуть вживати заходів по відношенню до абонентів, чиї телефони не значаться в цьому реєстрі.

Про створення реєстру легально ввезених телефонів стало відомо з прийнятого 5 лютого рішення Нацкомісії з питань регулювання зв'язку. Тепер імпортери протягом 10 днів після ввезення партії мобільних телефонів будуть зобов'язані надавати Держцентру радіочастот (УДЦР) інформацію про їх IMEI-номерах (унікальний ідентифікаційний номер телефону, який надається на заводі і при кожному вмиканні передається в мережу мобільного оператора). Зазвичай він складається з 15 цифр та вказується на наклейці під акумулятором телефону.

Без надання митних документів, оформлених належним чином, дозвіл на реалізацію отримати буде неможливо. Крім того, до 30 вересня мобільні оператори зобов'язані надати УДЦР інформацію про IMEI-номери телефонів, що обслуговуються їх мережею, - вони будуть включені в реєстр і вважатися легальними.

Надалі операторів мобільного зв'язку зобов'яжуть перевіряти IMEI-коди телефонів, пояснив член НКРЗ Володимир ЗВЄРЄВ: "Якщо виявиться, що апарат відсутній в реєстрі, на екрані мобільного телефону при його включенні буде висвітлюватися попередження і пропозиція звернутися до УДЦР, де телефон зможуть внести до реєстру ". За його словами, таким чином комісія планує боротися з поставками нелегальних і не призначених для ввезення в Україну мобільних телефонів.

Самі оператори відзначають протиріччя в пропозиції НКРЗ. "Згідно із законодавством, добросовісний покупець не може нести відповідальність за незаконний ввіз телефону, - вважає начальник відділу по зв'язках із громадськістю "Астеліту" (ТМ Life:)) Надія ЛУБНІНА .- Оператори не займаються продажем телефонів, а реалізовують SIM-карти". Аналітик GfK Ukraine Антон ШКЛЯР і зовсім сумнівається в ефективності прийнятого НКРЗ рішення. "Якщо справа обмежиться тільки повідомленнями на мобільному телефоні - це марно. Для ефективної боротьби з незаконними поставками необхідні зміни на державному рівні, наприклад, митні пільги білим імпортерам, як в Росії ", - відзначив він.

"Сірі" телефони займають левову частку продажів на українському ринку. Так, в 2006 році було продано 12 млн мобільних пристроїв, з яких лише 11% пройшли належне митне оформлення, а в 2007 році - 9,5 млн, з яких легальними виявилися 7,6% . "Введення єдиного реєстру IMEI-кодів буде ефективною мірою боротьби з сірим імпортом, - впевнений продакт-менеджер компанії" Південь-Контракт "(дистриб'ютор мобільних телефонів) Дмитро ХОМЕНКО .- Новий порядок ввезення сприятиме зростанню продажів офіційних телефонів за рахунок скорочення сірих поставок ". Раніше начальник УДЦР Павло СЛОБОДЯНЮК заявляв, що в 2005-2008 роках держбюджет недоотримав близько 5 млрд грн через незаконне ввезення мобільних телефонів , повідомляє Мобильник.UA.

Обговорити на форумі