Культурологічний проект "Наше місто"
770-річчю першої літописної згадки про Коломию присвячується…
24 листопада 2011 р. в виставковій залі Музею історії міста Коломиї культурологічний проект "Наше місто" представив персональну виставку художньої фотографії Володимира Волощука "Коломия. Імпресія ночі", яка присвячена 770-річчю першої літописної згадки про Коломию.
Відкрив виставку Михайло Арсак, директор Музею історії міста Коломиї, який підкреслив унікальність виставки, адже вперше нічна Коломия стала об’єктом фотовиставки. З вітаннями до автора виступила Уляна Мандрусяк, начальник відділу культури і туризму Коломийської міської ради висловивши щире захоплення від створених автором фото - шедеврів та побажанням здійснення подальших творчих планів.
Михайло Петрів підкреслив, що дана виставка є продовженням започаткованої культурологічним проектом "Наше місто" традиції проведення виставок, які присвячуються славному ювілею 770 - річчя першої літописної згадки про Коломию.
"Коломия. Імпресія ночі" - це унікальні фотороботи, які заслуговують уваги. Ми не часто, навіть вдень, милуємося унікальною архітектурою Коломиї, а відтепер є шанс побачити красу будівель під покровом ночі, в освітленні вуличних ліхтарів. Ця фотовиставка – це ще один подарунок рідній Коломиї до 770-річного ювілею і я сподіваюсь, що таких виставок і прекрасних знімків нашого міста буде більше, адже Коломия має чим пишатись. Культурологічний проект "Наше місто" і надалі допомагатиме талановитим митцям показати свої роботи широкому загалу", – наголосив Михайло Петрів. Романна Баран, завідувачка відділу кераміки Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім.Й.Кобринського привітала автора зі створенням унікальної колекції з видами міста. Оксана Хороб, в красномовній формі розповіла про своє захоплення від виставки та про те, як Володимир Волощук у своїх мандрівках навчився бачити творчою душею і об’єктивом фотоапарата красу життя, що вирує навколо нас.
Надалі промовляв Володимир Волощук. "Нічна зйомка, - стверджує митець, - ідеальний час, коли меркнуть другорядні деталі й чітко увиразнюється зазвичай прихована суть об’єкта, що фотографуєш". Прослухавши його розповідь про своє захоплення фотомистецтвом немов поринаєш у світ краси нічного міста і розумієш закоханість митця у місто.
На сорока світлинах Володимир вписав легку ліричність давніх будівель у стрімкий урбаністичний рух. Своїм творчим доробком автор показав нічну красу нашого міста, яку ми зазвичай не помічаємо. Він немов відкриває для нас невідомий досі світ, сповнений інших форм, барв, контрастів, а ніж той, що ми звикли бачити вдень. Грайливість хвиль озера та Пруту, вечірній променад в центральній частині міста, парад ліхтарів серед туману, каштанові ілюмінації, феєрія бузку, східний мотив, ідилія, ноктюрн, неоновий стиль світлографія, нічний модерн, нічна грація, нічна декорація, лірика ночі, середмістя, кам’яна елегантність, ідилія, залізна пристань, наше місто, заграва, подих минулого та просторове враження – такі мотиви світлин автора, які заворожують глядача. Поєднавши минуле й сьогодення, світло й тінь. Вдало підкреслив гармонійний образ старовинного міста. Бо ж саме такою є Коломия, після відвідин якої хтось із відомих сказав, що це місто створене для відпочинку.
На завершення виставки Володимир Волощук передав до фондів музею одну із своїх фоторобіт – "Послання зодчих" та відбулося фотографування учасників дійства, які зображені на загальній світлині: (зліва на право) Криворяк Дмитро, Шепетюк Василь, Гавриленко Володимир, Петрів Михайло, Біловол Микола, Вінтонюк Павло, Волощук Володимир, Хороб Оксана, Галамейко Лілія, Гаєва Марія, Дерієнко Микола, Яцик Світлана, Тимків Любомир, Іваночко Надія, Лесик Олег.
Подія висвітлена на телебаченні та отримала широкі відгуки в пресі та мережі – інтернет. Інформація про виставку. Відео-репортаж про виставку (http://ntktv.ua/news/novyny_kolomyshcyny/vidkrylasya_vystavka_fotografiy_nichnoyi_kolomyyi/?sphrase_id=41)
Фоторепортаж з виставки Оксани Островської
З правдивою повагою,
засновник культурологічного проекту "Наше місто"
адвокат Михайло Петрів
|